Cera delikatna (wrażliwa)

Cera delikatna to cera skłonna do podrażnień, często z tendencją do alergii. Niestety nie jest to cera prosta w pielęgnacji i wyrobić sobie rutynę pielęgnacyjną nie jest łatwo. Niestety z taką delikatną, skłonną do podrażnień skórą zmaga się coraz więcej osób.

Jak określić czy Twoja skóra jest delikatna i wrażliwa?

Jeżeli po zastosowaniu kosmetyków do pielęgnacji towarzyszy Ci uczucie mrowienia, szczypania, zaczerwienienia, łuszczenia, pieczenia czy suchość, to są to oznaki, że skóra jest wrażliwa i delikatna. Zatem trzeba się jej lepiej przyjrzeć i zaobserwować, co jej służy, a co szkodzi. Często na takiej skórze występują również wypryski, które są efektem źle dobranych produktów do pielęgnacji.

Jakie kosmetyki stosować dla cery delikatnej?

Na pewno wybieraj kosmetyki o prostym, naturalnym składzie i lekkiej konsystencji, obowiązkowo bezzapachowe. Nie używaj matujących  fluidów i podkładów, które dodatkowo wysuszą skórę i mogą spowodować alergie i podrażnienia. Filtr słoneczny to obowiązek każdego rodzaju skóry, tej delikatnej zwłaszcza, aby nie powstawały większe stany zapalne. Pamiętać należy o nawilżaniu, zarówno rano jak i wieczorem. Sprawdzi się mocno nawilżające serum, które ma ultralekką konsystencję oraz mocno nawilżające kremy.

Jakich kosmetyków unikać w przypadku cery delikatnej?

Trzeba mocno zwracać uwagę na składy w stosowanych kosmetykach. Pamiętajmy, że stosowany popularnie retinol czy kwasy złuszczające nie sprawdzą się w przypadku takiej cery

Zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty makijażu i masażu oraz warsztatów makijażu dziennego i jogi twarzy

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *