Cera naczyniowa

Cera naczyniowa to wrażliwa cera ze skłonnością do czerwienienia się oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to cera wymagająca, bardzo wrażliwa, delikatna, reagująca na wiele bodźców, takich jak: ciepło, zimno, alkohol, emocje, a nawet ostre potrawy. Czasami popękane naczynka nie są widoczne jeszcze gołym okiem, ale osoba o takiej cerze wie, że reaguje zaczerwienieniem w konkretnych sytuacjach, a to oznacza, że skóra wykazuje tendencje w kierunku naczyniowym.

Jak pielęgnować skórę naczyniową?

Bardzo ważną rzeczą zarówno w pielęgnacji, jak i makijażu cery naczyniowej jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Zestaw pielęgnacyjny przeznaczony dla tego typu cery zawierać powinien serum wzmacniające naczynka oraz krem o lekkiej konsystencji ale dobrze nawilżający. Dobrze jest, aby w składach kosmetyków do skóry naczyniowej znalazły się probiotyki, które wzmacniają jej barierę ochronną oraz wiele innych wzmacniających naczynka substancji roślinnych i łagodzących. Kosmetyki używane jako baza do makijażu, powinny zawierać zielony pigment, który powoduje wizualne wyciszenie zaczerwienionych miejsc. Taka cera nie powinna mieć kontaktu ze słońcem wiec, istotne jest także stosowanie kosmetyków z faktorem SPF.

Jak oczyszczać cerę naczyniową

W Internecie lub w innych źródłach przekazu można usłyszeć lub przeczytać, że oczyszczanie cery naczyniowej nie powinien być przeprowadzane za pomocą wody, ponieważ woda z kranu plus środek myjący mogą ją jeszcze bardziej podrażnić. Ja uważam, że tę cerę, jak i każdą inną, należy oczyścić wodą oraz delikatnym środkiem myjącym do twarzy, który zawiera składniki przeznaczone do tego rodzaju skóry. Jeżeli obawiamy się, że zwykła woda z kranu za bardzo przesusza nam skórę, to najlepiej wtedy sięgnąć po wodę przegotowaną. Chyba, że posiadamy filtr kuchenny do wody wtedy jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla naszych urządzeń kuchennych, ale także dla naszego zdrowia i skóry. Po umyciu twarz osuszamy delikatnie specjalnie do tego celu przeznaczonym ręcznikiem lub ręcznikiem jednorazowym. Następnie tonizujemy ją i nakładamy głęboko nawilżający krem, który przyniesie skórze ukojenie.

Zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty makijażu i masażu oraz warsztatów makijażu dziennego i jogi twarzy

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *