Cera normalna

To cera, która nie sprawia większych kłopotów pielęgnacyjnych, ale również i o nią należy dbać, aby jak najdłużej pozostała młoda i bezproblemowa. Cera normalna występuje tylko u dzieci do okresu pokwitania i u ludzi młodych do około 30 roku życia? A co później? Odpowiedzi znajdziesz czytając inne wpisy o makijażu i rodzajach cery

Czym charakteryzuje się cera normalna?

Jest ona dobrze odżywiona o naturalnym różowym zabarwieniu, gładka, jędrna i napięta.  Jej pory są bardzo małe, prawie niewidoczne, odpowiednio natłuszczona, aksamitna w dotyku przypomina skórę dziecka.  Właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, słońce, mróz) i dobrze sobie z nimi radzi, co nie znaczy że nie trzeba jej przed nimi zabezpieczać.  Ma lekko kwaśny odczyn, wydziela umiarkowaną ilość tłuszczu i wilgoci, zwłaszcza na nosie i brodzie, gdzie od czasu do czasu mogą pojawić się wągry. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne oraz przebarwienia, nie występuje problem łuszczenia. Jedynie podczas menstruacji lub w czasie jajeczkowania w dolnej części twarzy mogą pojawić się wypryski, ale jest to normalne zjawisko spowodowane gospodarką hormonalną i zanieczyszczeniami, które szybko znika. Cera normalna w rzeczywistości jest rzadko występująca; z czasem zaczyna ulegać przesuszeniu. Nie błyszczy się i jeśli odpowiednio się o nią dba, długo zachowuje młody wygląd. Wymaga tylko regularnego oczyszczania i zabezpieczenia przed mrozem oraz przed słońcem oraz należy wystrzegać się preparatów wysuszających.

Jak dbać o cerę normalną?

Pomimo że doskonale radzi sobie sama z poziomem nawilżenia i nie daje żadnego uczucia dyskomfortu, to warto ją wspomóc pielęgnacją. Przedłuży to na pewno jej naturalną zdolność do regeneracji i pięknego wyglądu skóry. Wspomożemy ją poprzez aplikowanie lekkich, nawilżających kremów. Tu sprawdzą się wszelkie żelowe konsystencje kremów.

Zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty makijażu i masażu oraz warsztatów makijażu dziennego i jogi twarzy

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *