Makijaż dla cery dojrzałej (odmładzający)

Makijaż dla cery dojrzałej to specjalna forma makijażu, który odpowiednio i prawidłowo wykonany dodaje cerze blasku i skutecznie ją odmładza.

Co charakteryzuje makijaż dla cery dojrzałej?

Przede wszystkim nie obciąża on skóry, która w wieku dojrzałym staje się cieńsza i ciężkie kosmetyki będą się osadzały w jej zagłębieniach, które powstają na przestrzeni lat. Poza tym ciężkie kosmetyki stworzyłyby „maskę”, która raczej doda lat i niż odmłodzi. Dlatego do wykonania makijażu dla cery dojrzałej używamy mniejszej ilości kosmetyków, ale bardzo wysokiej jakości. Są to kosmetyki przeznaczone specjalnie do cery dojrzałej, mające właściwości ujędrniające,  napinające,  wygładzające i rozświetlające skórę. Kosmetyki do cery dojrzałej (w tym anti-age), mają bogaty skład i gęstą konsystencję, która dodatkowo odżywia i ożywia dojrzałą cerę, która często wykazuje cechy przesuszenia i potrzebuje witaminowej bomby.

A jakie kolory stosować do cery dojrzałej?

W makijażu dla cery dojrzałej unikamy kolorów jaskrawych, które raczej dodają lat niż ich odejmują. Kolorowa strona makijażu dla cery dojrzałej to odpowiednio dobrane do typu urody kolory pudrów, różów i bronzerów, które poprawiają naturalny kontur i owal twarzy oraz cienie, które odpowiednio dobrane pozwalają „otworzyć oko” i pomagają zniwelować efekt „opadającej” powieki.  Osobna sprawą sa usta. Stosujemy do nich pomadki z wysoka zawartością witamin oraz odżywki pomagające odzyskać blask i kontur przesuszonym ustom. Dzięki formie makijażu dla cery dojrzałej, twarz wygląda jednocześnie młodziej o kilka lat, ale co najważniejsze pozostaje naturalna i piękna.

Czy makijażu dla cery dojrzałej można się nauczyć?

Oczywiście.

Jest to forma makijażu dziennego. Zapraszam do zapoznania się z ofertą grupowych warsztatów makijażu oraz indywidualnych lekcji.

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty