Cera sucha

Jak określić czy Twoja skóra jest sucha? Czym się charakteryzuje sucha skóra oraz jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

Czym charakteryzuje się skóra sucha?

Skóra sucha daje uczucie ściągania i dyskomfortu ich posiadaczkom. Skóra sucha jest często cienka, szara i bywa szorstka w dotyku. Jest matowa oraz pozbawiona blasku. Ten typ skóry szybciej się starzeje wiec wcześniej widoczne są na niej zmarszczki. Po umyciu wodą twarz prawie natychmiast daje uczucie ściągnięcia i wysuszenia oraz woła o natychmiastową pielęgnację. Na szczęście, aby wspomóc ten typ skóry  jest cała gama pielęgnacyjnych sposobów do wyboru.

Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

Skóra sucha często jest mylona z odwodnioną. Ta druga jest w większości wypadków stanem przejściowym i może dotyczyć też skóry mieszanej lub tłustej. Kondycja skóry jest ściśle powiązana z naszym wewnętrznym stanem organizmu i pokazuje, że czegoś w organizmie brakuje i widać to w wyglądzie. Jednak skórę odwodnioną można łatwo zregenerować, a skóra sucha taka pozostaje, co nie znaczy, że należy się poddawać.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne mogą wspomóc suchą skórę?

Podstawą pielęgnacji skóry suchej jest oczywiście jej oczyszczanie i nawilżenie. Niezależnie od zabiegów pielęgnacyjnych pamiętaj, że każda skóra nawilża się także od środka, poprzez dostarczanie organizmowi płynów. Skóra sucha potrzebuje regularnego złuszczania, aby pozbywać się suchych skórek, odkładających się na jej powierzchni. Po takim złuszczeniu zawsze skórę należy ukoić maseczką nawilżającą. Ja jestem zwolennikiem nakładania takiej maski na całą noc, aby skóra mogła solidnie się jej napić. Do samego oczyszczania skóry powinnyśmy stosować delikatne produkty myjące z przeznaczeniem do skóry suchej. Po umyciu skóry wodą, sprawdzi się jej tonizacja, która przywróci właściwe pH, ukoi ją i przygotuje na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w serum oraz kremie. Pomaga zatrzymać wilgoć w naskórku tuż po etapie mycia. Oczywiście pielęgnacja powinna być dostosowana do pory roku. Pamiętajmy, że zimą skóry suche jeszcze bardziej potrzebują pomocy, ponieważ temperatura za oknem jak i wewnątrz mieszkań jest dla nich bardziej dokuczliwa. Warto również pamiętać o filtrach SPF zarówno zimą jak i latem.

Serum, które można stosować według potrzeb zarówno rano jak i wieczorem będzie stanowić specjalistyczny kosmetyk, który zadziała na dodatkowe potrzeby skóry, np.: rozświetli, usunie przebarwienia czy drobne linie i zmarszczki oraz dzięki ultralekkiej konsystencji dostanie się w głębsze warstwy skóry. Świetnie sprawdzają się przy tym typie skóry sera z Wit C, która wzmocni barierę ochronną skóry i rozświetli ją. Kolejnym krokiem jest krem bogatej konsystencji, który jak kołderka okryje powierzchnie skóry i da odczuwalne wytchnienie.

Na stan skóry również ma wpływ na sza dieta, więc pamiętajmy, aby oprócz wody dostarczać jej poprzez pożywienie cenne składniki, z których będzie czerpać siłę i blask.

Zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty makijażu i masażu oraz warsztatów makijażu dziennego i jogi twarzy

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *