Makijaż dopasowany do typu urody

Podobnie jak kolory noszone przy twarzy czy kolor włosów, kolory makijażu powinny być dopasowane do typu urody. Sprawi to, że makijaż będzie zdobił i współgrał z naturalnymi cechami Twojej twarzy. Jak odpowiednio dobrać go kolorystycznie? Na to pytanie odpowiada Ola Świąder, osobista stylistka i brafitterka z Lexa design & events.

Analiza kolorystyczna

Kluczem do prawidłowego doboru kosmetyków pod kątem koloru jest analiza kolorystyczna, która określi Twój typ urody i pasujące do niego kolory. Dostaniesz ode mnie po niej kilka palet kolorystycznych w tym także makijażowi. Możesz ją wykonać stacjonarnie lub online.

Ile jest typów urody?

Mamy 12 typów urody zebranych w 4 porach roku. Wszystkie wiosny i jesienie to typy ciepłe, lata i zimy to typy chłodne. Tak naprawdę każdy typ urody można porównać do jakiejś jej części co pokazuje kalendarz typów urody.

Wiosna

Wiosenne typy urody to delikatna jasna wiosna, kontrastowa wiosna czysta oraz zwana czasem wiosną prawdziwą wiosna ciepła. To jakie kosmetyki do makijażu każdej z nich polecam zawiera się w przedrostku nazw. I tak wiosna jasna potrzebuje jasnych ciepłych pastelowych kolorów, aby nie przytłoczyły jej delikatnej urody. Wiosna czysta może pozwolić sobie na kosmetyki w zdecydowanych barwach, ale także o ciepłych tonacjach. Z kolei wiosna ciepła jak sama jej nazwa wskazuje powinna używać kolorów bardzo ciepłych i takich o średnim natężeniu.

Lato

Letnie typy urody zaczynają się od delikatnego jasnego lata. Najbardziej z letnich typów wyraziste jest lato chłodne, a ostatnie to przydymione lato zgaszone. Ich kosmetyki makijażowe, to jasne chłodne pastele dla jasnego lata i średnio nasycone chłodne barwy dla lata chłodnego. Zgaszone lato odnajdzie się w każdej z tych palet, a dodatkowo może próbować delikatnych ciepłych odcieni czerwieni, w których mimo, że jest chłodnym typem, jest mu wyjątkowo do twarzy.

Jesień

Najbardziej delikatna jesień to jesień zgaszona, która potrzebuje kolorów pomiędzy barwami jasnej wiosny i ciepłej jesieni. Ciepła jesień to znowu bardzo ciepłe kolory w kosmetyczce, ale o większej mocy niż u ciepłej wiosny, która jest jej typem siostrzanym. Jesień ciemna, głęboka potrzebuje w makijażu kolorów mocnych i zdecydowanych, jako że jest najmocniejszym z wszystkich ciepłych typów urody.

Zima

Wszystkie typy zimowe sa mocne i wyraziste. Czysta zima jest kontrastowa, a szczególnie jej oczy budzą podziw. Jej kosmetyczka powinna zawierać chłodne, czyste kolory. Zima chłodna podobnie jak chłodne lato niech zaopatrzy się w kosmetyki i o bardzo chłodnych barwach o mocnym nasyceniu. Zima ciemna głęboka to kolory chłodne i bardzo głębokie.

Zapraszamy na nasze warsztaty makijażu dziennego z analiza kolorystyczną, na których nauczysz się nie tylko jak dobrać kosmetyki do twarzy pod katem koloru, ale również do cery oraz nauczysz się technik makijażu dziennego krok po kroku.

Skorzystaj również z analizy kolorystycznej, a jeśli ją miałaś sprawdź wpisy na temat Twojego typu urody.

Sprawdź także co jeszcze Ola ma Ci do zaoferowania, a zapewniam Cię, że jej oferta jest bardzo bogata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *